Демографічна ситуація



Для, Італії, як і для сусідніх європейських країн, властиві низькі показники народжуваності та смертності, причому рівень смертності переважає рівень народжуваності (на 2010 рік 8,18 промілле та 10,72 промілле відповідно). Фертильність жінок складає 1,32 дитини/жінку.
Незважаючи на різноманіття історичних доль населення складових частин Італії, воно етнічно однорідне. У прикордонних районах живуть невеликі групи сусідніх народів. Найбільша — австрійсько-німецька група (близько 300 тис. чоловік) у Південному Тіролі (область Трентіно-Альто-Адідже)
Італія є домівкою для тисяч імігрантів з усього світу
Італійська мова, першоосновою якої була стародавня латина, належить до романської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Віросповідання більшості жителів — католицизм.
Демографічні показники населення Італії зараз є однотипними з показниками інших індустріально розвинених країн. Але зближення їх відбулося недавно. Швидкий ріст населення, безземелля і безробіття наприкінці XIX ст. перетворили Італію на країну постійної еміграції. За 1860—1970 рр. за кордон перемістилося 9 млн чоловік, найбільше до СШААргентини і Бразилії. Еміграція має місце і нині.

Серед внутрішніх міграцій найбільшими є переміщення населення з аграрного Півдня до промислової Півночі і з сільської місцевості взагалі — в міста.



Таким чином спостерігається природне скорочення населення на рівні -4,7 промілле. Як наслідок насерення країни старіє, а його середній вік зростає (43,7 років). Вікова структура населення на 2010 рік наступна: від 0 до 14 років - 13,5%, від 15 до 64 років - 66,3%, старші за 65 років - 20,2%. 







У статевій структурі переважають жінки: на 100 жінок припадає 96 чоловіків. Очкувана тривалість життя при народженні становить 80,2 роки (для чоловіків 77,26 років, для жінок 83,33 роки). Для Італії характерна низька дитяча смертність: 5,5 промілле

Немає коментарів:

Дописати коментар